Koncerty

Dlouhou dobu jsme se zvažovali, koho oslovit, aby uzavřel letošní ročník. Rozhodování bylo natolik obtížně, že jsme se rozhodli pozvat prostě všechny! Událost, na které rozhodně nesmí chybět rocker Michal Pavlíček ani bluesman/jazzman Roman Pokorný. Za mladou krev se představí progresivní star Rony Janeček a ve světě uznávaný a oceňovaný jazzman David Dorůžka. Řada přijde samo sebou i na všestranného kytaristu Honzu Ponocného. Poctu české kytaře složí i člen kapely Lucie, muzikant srdcem i duší David Koller. Tuto superkapelu doplní výborný frontman, multiinstrumentalista a dlouholetý zpěvák Blue Effect Honza Křížek.
A tím ještě nekončíme.

Legenda, jejíž jméno celou dekádu rezonuje nejen bubenickou komunitou, ale i celým hudebním světem. Spolupráce se jmény jako Usher, Lil Wayne, The backstreet Boys, Alicia Keys, nominace na cenu Grammy, či titul "Best Up and Coming Drummer 2006" hovoří za vše. Bubeník, který je hýčkán značkami Zildjian, DW, Remo, Vic Firth se na Music Festiwallu představí se vší parádou. Jeho live drumshow bude Festiwallovou třešínkou na dortu. Možnost rezervace Master Class již brzy. 

Rabea Massaad patří k těm progresivním kytaristům, kteří si díky nápaditým žánrovým videím vybudovali oblibu na sociálních sítích. Jeho popularita je podložená vytříbenou technikou a vyspělou schopností improvizovat, což dokazuje například jeho Jam s Benem Minalem & Davem Hollingworthem, oficiálními členy bandu. Festiwall navštíví Rabea se svou britskou kapelou Toska, se kterou se pyšní posledním úspěchem EP Ode to the Author. (photo: Max Taylor Grant)

Tento mladý písničkář a youtuber poslední roky oslňuje scénu sociálních sítí. Není náhodu, že si svým přímočarým popisem sociálních vztahů "V naší ulici" vysloužil už více než 8 mil. views. Hráč na ukulele, kytaru a spoustu dalších hudebních nástrojů bude součástí pátečního programu pro rodiče s dětmi.

V rámci pátečního programu pro rodiče s dětmi vystoupí oblíbená skupina Kašpárek v Rohlíku. Pravděpodobně nejpopulárnější punková kapela u posluchačů do 10 let. Do pamětí nemluvňat, škvrňat i školáků se kapela neodmyslitelně zapsala hity jako Čůrej, Želvy, nebo Dopis Ježíškovi.

Progresivní rockový kytarista, který v posledních letech ohromuje hudební svět procítěnou ekvilibristikou a svěží atmosférou studiových nahrávek. Geniálním výplodem jeho nespoutané fantazie a brilantní hráčské techniky je bezesporu nejnovější album Remarkably Human, na kterém se podíleli bubeník Gavin Harrison (Porcupine Tree, King Crimson), baskytarista Bryan Beller (the Aristocrats, Joe Satriani, Steve Vai) a Luke Martin na klávesy (Plini).

Ondřej Pivec, klávesista, varhaník a jeden z mála Evropanů, kterému se podařilo prosadit na americké soulové scéně. Držitel čtyř sošek Anděl a také ceny Grammy za spolupráci na desce Gregoryho Portera - Take Me To The Alley. Za Festiwallovou zdí se představí se zpěvačkou Kennedy pod souhrnným názvem Kennedy Administration, které doplní řada tuzemských "spielmachrů".

Jeden z králů českého rocku, kytarista Pražského Výběru, Stromboli a BSP, brilantní technik a zvukový fajnšmekr, autor hitu Země vzdálená, ikona, kterou netřeba detailněji představovat, pokřtí letos společně s triem za modřanskou zdí svou novou desku Pošli to tam. Pro nás pocta, které si nesmírně vážíme a pro vás důvod přijít.

Člen uskupení Dymytry, Michal Pavlíček Trio a bývalý hráč kapely Stroy. Bubeník, jehož jméno je synonymem dravosti, se na Festiwallu představí mimo jiné se svou superenergickou drumshow Drumming Syndrome.

Shows

Duo Modřanka (Kumšt) a její show, díky které se naučíte úplně všechno. Fakt všechno. Prostě všechno. Jakoby.

A hosté.

Připravte si hutné spodky, bude se basit. BASÁRNY vystoupí živě. Tohle bude vystoupení, během kterého už nelze klesnout hloubš.