top of page
43880149784_8b72a07f59_k.jpg

Hudební Veletrh

Nikdy nebyl větší

Nikdy nebyl nabitější

Největší hudební veletrh v ČR

Letošní ročník Festiwallu je zatím největší ve své historii. Vedle bohatšího hudebního programu se výrazně rozrostla také jeho veletržní část a návštěvníkům se představí rekordní počet vystavovatelů. Zamíří k nám významní hráči světového hudebního trhu a na ploše větší než 1400 m2 uvidíte například nástroje značek Yamaha, Roland, Fender, Ibanez, Meinl, Tama, Hohner, Nord, Taylor. Těšit se můžete také na menší tuzemské kytaráře a výrobce nejrůznějšího vybavení pro hudebníky. Pokud si plánujete pořídit nějaký nástroj nebo hudební techniku, máte jedinečnou možnost prohlédnout a vyzkoušet si všechno pohodlně na jednom místě a poradit se s odborníky.

Zajímavým lákadlem jsou i veletržní SLEVY, které budou k dispozici pouze v době konání akce. Během Festiwallu si majitel vstupenky bude moci uplatnit slevu 99 Kč na prodejně Kytary.cz při nákupu nad 666 Kč.

Stále váháte, jestli letos přijít? Třeba vás přesvědčí tyhle veletržní argumenty:

Velká Festiwallová soutěž

Návštěvníci Festiwallu se mohou zapojit do soutěže o nespočet hudebních cen, které naši partneři věnovali. Jejich celková hodnota je téměř 200 000 Kč. Pravděpodobnost, že některá z nich přistane právě vám, je tedy lákavě vysoká. Bližší info najdete zde.

 

Výstava koncertního vybavení Radima Hladíka

V rámci Festiwallu můžete navštívit unikátní výstavu nástrojové výbavy, kterou používal na svém posledním vystoupení největší český rockový kytarista Radim Hladík. Za zapůjčení moc děkujeme jeho synovi Radimovi. Tato výstava je pouze v neděli 11. 9. od 14 do 18 hodin.

 

Děti

Vezměte s sebou i děti. Vstup mají zdarma (do výšky 140 cm) a mohou si zde vyzkoušet všemožné nástroje. Návštěva Festiwallu vám a vašim nejmenším může pomoci odhalit jejich talent a zároveň třeba pomůže ve výběru vhodného hudebního kroužku nebo školy.

 

Drumometer

Chcete vědět, kdo nejrychleji bubnuje? Možná to jste právě vy. Na našem speciálním trenažéru můžete změřit síly ve hře na bicí s těmi nejlepšími a vyhrát hodnotnou cenu.

Výstava českých elektrofonických kytar

České kytary Resonet Grazioso a Ariosa vyhrály v roce 1958 na světové výstavě Expo zlaté medaile. Hrdým majitelem české elektrické kytary byl také George Harrison z The Beatles nebo Jimmy Page z Led Zeppelin a mnoho dalších. Ty nejzajímavější nástroje z let 1953 až 1989, ze soukromé sbírky Jaromíra Jíry můžete vidět právě na Festiwallu. Skvělou zprávou je, že nástroje můžete vyzkoušet. Přijďte se podívat a zahrát si na kytary, které definovaly rokenrol.

Houslař Violin-Rácz

Česká rodinná firma Violin-Rácz se zabývá výrobou a restaurováním všech typů smyčcových nástrojů. Tyto instrumenty vyrábí podle technologií starých mistrů a houslařské řemeslo provozuje s opravdovým zápalem a láskou. Na Festiwall s sebou přiveze rozpracované nástrojové polotovary pro názornou ukázku, jak smyčcové nástroje vznikají. Vlastnoručně si budete moct vyzkoušet například dlabání a hoblování houslové desky, uvidíte ukázku řezby houslového šneku a další kroky výrobního procesu. 

 

Furch

Značka Furch vyrábí v moravských Velkých Němčicích kvalitní akustické kytary, které si získaly oblibu u českých i zahraničních hudebních hvězd. Legendární český výrobce představí na Festiwallu speciální modely, které na pultech prodejen hudebních nástrojů jen tak neuvidíte. V průběhu celého Festiwallu bude návštěvníkům k dispozici firemní zástupce, který zodpoví veškeré dotazy.

 

Taylor

Moderní americký výrobce akustických kytar přiveze na Festiwall limitované edice kytar a další lahůdky, které běžně nejsou k vidění ani k prodeji. Sympaťák Simon (zástupce Taylor pro náš region) vám bude k dispozici pro veškeré dotazy. Ty šťastné obdaruje merchem a ti úplně nejšťastnější si mohou odnést i některou z kytar (zcela zdarma). 

 

Ibanez

Zavedená japonská značka představí limitované edice svých kytar a na Festiwall přiveze také kousky, které v české kotlině ještě neznáme. Výpravu tohoto legendárního výrobce doplní dvojice virtuozních kytaristek Lari Basilio a Yasi Hofer, které nás poctí koncerty a kytarovými workshopy.

 

Razzor Cases

Razzor Cases vyrábí profesionální obaly na míru právě tady u nás v Modřanech. Stačí říct a tahle řemeslně zručná parta vám vyrobí luxusní lůžko pro kytaru, ale i pro jakýkoliv jiný nástroj nebo kus zvukové či osvětlovací techniky. Přijďte omrknout ty nejlepší designy a technické vychytávky s logem Razzor Cases.

 

Dunlop

Ne, pneumatiky vám na Festiwallu nevyměníme. Zástupci značky Dunlop vám představí obrovský výběr kytarových efektů, trsátek, kapodastrů, strun, kytarové kosmetiky a dalšího příslušenství. Taky se prý bude hodně věcí na místě rozdávat, ale pssst, nikomu to neříkejte. Ať na vás taky něco zbyde.

PRS

Značka PRS působí na hudebním trhu od roku 1985. V konkurenci tehdy už zavedených velikánů měla složitou cestu k úspěchu, svým konkurentům však velmi rychle ukázala zdvižený prostředníček, a to v podobě kvalitních elektrických kytar s nezaměnitelným designem a s typickými intarziemi ve tvaru letících ptáků na hmatníku. Nástroje s dílen PRS si celosvětově získaly oblibu mnoha kytaristů a v akci je můžete vidět například v rukách Carlose Santany nebo Marka Tremontiho.

 

Světla

S firmou Cameo si posvítíme na vše co se týká osvětlovací techniky, kterou můžete použít u vás v klubu nebo si ji pro jistotu vozit s sebou na koncerty. Show je základ úspěchu.

 

D’Addario

Historie americké značky D’Addario sahá do roku 1680 a její zkušenosti by vydaly na encyklopedii strun pro všechny možné nástroje. Víte, že si v její nabídce můžete vybrat z více než 250 druhů? Přijďte to raději přepočítat na Festiwall. 

 

Godin

Začít s výrobou kytar tam, kde vám za plotem řádí smečka hladových konkurenčních vlků? To chce kuráž a opravdu dokonalý plán! Kanadská značka Godin takový vymyslela a ve městě Quebec dnes s obdivuhodným citem k životnímu prostřední vyrábí revoluční nástroje. Kytary a baskytary z dílen Godin kombinují zavedené konstrukční postupy s moderními vychytávkami včetně midi signálů, piezo snímačů a dalších vymožeností. Jak se dají využít v praxi vám ukáže mistr svého řemesla Michal Pavlíček.
 

Fender

Na Festiwallu bude zaručeně největší výběr nástrojů této zvučné značky, včetně custom shop modelů a ceněných butikových nástrojů s příběhem. Fender se historicky významně podílel na vývoji zvuku elektrické kytary a zastavit se u stánku této kalifornské ikony je tedy pro každého kytaristu téměř povinnost.

 

Kytarové efekty Boss

Zapojit řadu efektů do pedalboardu, přepínat a zkoušet kombinace zvuků, přesně to u nás můžete dělat dle libosti. Z kytarových efektů opatřených logem Boss postavíte tak pestrou zvukovou paletu, že by i Picasso zahodil štětce a začal hrát na kytaru.

Bubenická sekce

Čeká vás široká nabídka elektrických bicích sad Roland nebo činelů Zildjian a Meinl. Na minulém ročníku Festiwalllu představil výrobce Mapex gigantickou bubenickou soupravu a my se jen klepeme hrůzou, co představí letos. Nebudou chybět ani legendární soupravy DW a velký výběr perkusí.
 

Piana, klávesy a různá chemie…

Kromě klávesových novinek od tradičních výrobců Yamaha, Korg, Nord a Roland, můžete na speciálním stánku vyzkoušet i nástroje značky Casio nebo proklepnout moderní kontrolery a synťáky z produkce značek Novation a Arturia.

 

Hammond a Leslie

Už v roce 1935 představil pan Hammond světu první Hammondky a tehdy nejspíš neměl nejmenší tušení, jaký poprask jeho vynález mezi hudebníky způsobí. Zvuk legendárních elektrických varhan později ještě vyšperkoval Donald J. Lesley ikonickým reproboxem s prostorovým rotačním zvukem a hvězdné duo bylo na světle božím. I tuhle hvězdnou klávesovou lahůdku si na Festiwallu můžete vyzkoušet.

 

Výrobci hudebních nástrojů

Pokud fandíte ruční výrobě, kde je každý nástroj skutečným originálem, nenechte si ujít expozici Wolf guitars, Jech guitars, Vlček basses nebo stánek rodinného houslařství Rácz. Nebude chybět ani výrobce luxusních snímačů Tůma pickups nebo progresivní výrobce MyCello s elektrickými čely vyrobenými na 3D tiskárně.

 

G&L 

G&L je americká společnost, kterou založili Leo Fender, George Fullerton a Dale Hyatt na konci 70. let. Vyrábí elektrické kytary a baskytary s designem založeným na některých klasických nástrojích značky Fender. Tady bude rozhodně na co koukat a především na co hrát.

 

Baskytary 

Naším festiwallovým tipem jsou baskytarové aparatury EBS nebo baskytary Ibanez s nepočítaným počtem strun a samozřejmě česká legenda Miroslav Vlček, který staví fantastické nástroje dle přání zákazníka. Nebudou chybět ani stálice basového nebe Fender, Sandberg nebo Godin, které si můžete zapojit do aparatur Aguilar nebo DV Mark.

 

Shure

Synonymem slova mikrofon je “Shure”. Zvukařská ikona z amerického státu Illinois už dávno nemá produktové portfolio založené pouze na mikrofonech. Na Festiwallu si můžete prohlédnout také nejmodernější in ear monitoring systémy nebo si vyzkoušet další hračky designované speciálně pro domácí i profesionální nahrávací studia.

Zvuk 

Můžete se těšit na představení Move 8 mobilního PA systému nejmodernější generace z produkce značky HK Audio nebo na tradiční sloupový systém ozvučení nové řady Polar. Abychom byli spravedliví, představíme vám samozřejmě i konkurenční značku LD Systems a celkové hodnocení už dále necháme na vás.

 

Harmoniky Hohner

Německá značka Hohner je nekorunovanou královnou mezi výrobci foukacích harmonik. Narodila se už v roce 1857 v německém Trossingenu, na trůn ale usedla o něco málo let později za Atlantikem, kde se výrazně podílela na vývoji žánrů blues nebo bluegrass a country. Na Festiwallu vám zástupci německé značky představí ty nejlepší kousky ze své produkce, například model Marine Band, který nedávno oslavil své 125. narozeniny.

Dechové nástroje a smyčce nesmí chybět

K vidění budou jak mistrovské nástroje v hodnotě přes 100 000 Kč, tak i studentské modely a nástroje pro úplné začátečníky. Těšit se můžete na dechové nástroje značek VanLaar, Gewa, Buffet Crampon, Bach, Hohner Edwards a další. čekají na vás i tradiční české smyčcové nástroje z dílny Strunal Schönbach a Violin Schönbach.

Kytarové aparatury

Hughes & Kettner představí lampové aparáty GrandMeister a TubeMeister, ale také se můžete přesvědčit, jak skvěle zní kombo Black Spirit bez elektronek. Přijďte si vyzkoušet zvuk aparátů, které svítí jak ulice Las Vegas.

 

Ukulele

Ukulele za poslední roky raketově nabralo na popularitě. Pokud jste kouzlu jeho zvuku také podlehli, nenajdete pro výběr tohoto nástroje lepší místo než Festiwall. Bude tu totiž k vyzkoušení největší nabídka ukulele v ČR! Mezi nástroji všech možných konstrukcí od řady výrobců (Ortega, Cascha, Flight, Bamboo nebo Lanikai) si vybere úplný začátečník i náročný profík.

 

Pro DJs a producenty

Na své si přijdou i milovníci gramofonů, mixážních pultů a všemožného vybavení pro DJs. Nebudou chybět legendární hračky od Pioneer DJ, Reloop, Novation, Denon DJ, Teenage Engineering, Native Instruments, Aira, Ortofon a řada dalších. Přijďte to také roztočit.

 

Vintage, Fret King, Rapier

Mladé a progresivní značky se nebojí postavit se vedle těch nejtučnějších jmen kytarového světa. Přijďte je podpořit, zaslouží si to.

Violin Schönbach

Rodinná firma Violin Schönbach předvede kompletní sortiment smyčcových hudebních nástrojů nadstandartní kvality a zároveň se budou prezentovat nástroje mistrů houslařů Emila Lupače, Tomáše Skály st. a houslaře Tomáše Skály ml. stojící za firmou Violin Schönbach.

Můžete se těšit na extravagantní housle, violy, violoncella a budou k vidění i sólové mistrovské kontrabasy. 

Vystavovatelé:

player-feed-card_2x.jpg
fender.png
yamaha.jpg
yamaha.png
MP-MSE-NEWS2022 kopie.jpg
meinl-cymbals-logo kopie.png
top_TTK.jpg
Tamadrums_logo.png
top_NAMM2022.jpg
ibanez
hohner.png
vad503_hero.jpg
roland.png
cat-mapuee_rc-500.jpg
BOSS.png
1191-max-600x400.jpg
s-l500 kopie.png
DW_Logo.png
Slide_electribe_rd_20190616_120740.jpg
korg-logo.png
95596_img_5f62016c9189f__cs_bronze.jpg
ABX_logo_new kopie.png
polyblue.hero.2__83218.jpg
primary_black_1576108540__49219-bila.png
casiotone-logo-1920x612.jpeg
2560px-Casio_logo.svg kopie.png
lct440pure_c0034.mp4_.20_53_20_12.still003_print_2560x1080_rgb_desktop_v2.jpg
lewitt.png
1.jpg
GEWA_music_Logo_new.png
Myra_Desktop.jpg
fbt.png
da2564_ff5af89b94374cf7942c8d025039e54c_mv2.webp
vlcek kopie.png
DSC00234_1728x.webp
gl.png
Strings-home.jpg
Logo-Mark-Strings-1024x330.png
0E6A1669-Edit-scaled.jpg
header-logo-white.png
LDS_Brandsite_Banner_Desktop_STINGER-SET_v1.jpg
logo-ldsystems.webp
teaser3.jpg
logo.png
wolf.jpg
WOLF 2500x1200 black BG.png
gravity_headers_lts01b.jpg
Gravity_Logo ohne Claim_white.png
PSTUDIMON5_Brandsite_Banner_Desktop_V3.jpg
meta_logo (1).png
sm58_still_live_1920x1800-27_12_2018.webp
Shure_Logo.svg.png
K_Family_1.webp
Zildjian_cymbals-white kopie.png
np5-header-performance.jpg
NORD logo.png
dc_slider_hero_xs_electric.webp
daddario_logo kopie.png
tanglewood.jpg
furch.jpg
hammond2.jpg
image-24004808-1600_1200x.jpg
Leslie-logo.gif
301165449_374228114860481_5470402413078035985_n.jpg
d60d347aa9ad70-violin-schonbach-logo.png
PRS.jpg
Taylor.jpg
Novation.jpg
SOUNCCESSORIES.jpg
Tuma.jpg
Racz.jpg
modal.jpg
Mycello.jpg
jech.jpg
jsh-news.jpg
jackson.jpg
Godin.jpg
waldorf.jpg
bicioutlet.jpg
EBS.jpg
universal-audio.jpg
Pioneer-DJ.jpg
KaM.jpg
bottom of page