Workshopy s Frontman.cz

Letošní nabídka workshopů pod taktovkou hudebního magazínu Frontman.cz  nabídne pestrou plejádu akcí pro všechny hudebníky. Na zahraniční i české hvězdy se mohou těšit kytaristi, basáci, bubeníci, klávesáci, producenti a milovníci netradičních nástrojů. Nejlepší workshopy pro hudební komunitu vám přináší Frontman.cz

Aaron Spears patří mezi nejuznávanější bubeníky současnosti. Využijte unikátní možnost načerpat know-how od hráče, který spolupracuje s takovými jmény jako Usher, Lil Wayne, The backstreet Boys, Alicia Keys a dalšími.


Rabea Massaad a jeho workshop se zesilovači Katana a BOSS pedálboardem. Toto nahlédnutí do zákulisí dílny skupiny Toska, bude nesporným přínosem pro milovníky tvrdších a progresivních stylů i těch co by si rádi zapojili krabičky BOSS do nekonečné řady po sobě jdoucí. Tento progresivní inovátor je zároveň propagátorem a firemním hráčem Chapman Guitars.


Michael Schack je špičkový bubeník, milovník elektronické hudby, party man a především týpek, kterého je skutečný zážitek sledovat při hře. Belgický hudebník kombinuje hru na elektronické bicí (Roland TD-50) s elektronickými smyčkami, samply (Roland SPD-SX) a vytváří tak energií napumpovanou elektronickou show. Jeho workshop bude zaměřený na téma "Push your drumming" neboli posuňte vaši hru na bicí dopředu.


Klávesista Martin Kryštof Kroupa na svém workshopu představí klávesy Roland RD-2000 s novou verzí softwaru 1.5 a syntezátory Roland System-8 a JUNO-DS Version 2 a jejich pokročilé užívání v různých hudebních žánrech.


Producent a rapper kapely B.U.M. Jan Graves Krčmář během svého workshopu představí progresivní a populární nástroje švédského výrobce Teenage Engineering (TE OP-1 a tzv. "kalkulačky"). Dozvíte se, jak tyto zázračné mašinky fungují, co se stane, když je spolu propojíte a jak pomocí nich vytvořit elektronickou hudbu profesionální úrovně. Workshop doplní také freestyle rapper MC Metoděj a oba tak vytvoří hudební performance plnou improvizace.


Rony Janeček patří mezi nejtalentovanější kytaristy nastupující generace. Na svém workshopu, který bude úzce souviset s kytarami PRS Guitars, vám předvede spoustu osvědčených tipů a zajímavých technik, které uplatníte zejména v rockové a progresivní hudbě.


Střet byrokracie a umění vždy bolí. I tak je pro spoustu umělců nevyhnutelný. Témata jako OSA, Intergram, práva, co, jak, jsou důležitá pro spoustu hudebníků. Pojďme si v tom úředničení udělat jednou provždy jasno během semináře SAI - kolektivní správce.

Oceňovaný rockový kytarista z Kanady Nick Johnston vám během workshopu ukáže své osvědčené tipy na technickou ekvilibristiku. 


Ondřej Pivec je aktuálně nejúspěšnějším českým hudebníkem mimo ČR. Podařilo se mu prosadit se na jazzové scéně v USA a jeho úspěch dosáhl tak daleko, že díky desce s Gregory Porterem vyhrál nejprestižnější hudební ocenění - cenu Grammy. Workshop tohoto ultra talentovaného pianisty, klávesisty a varhaníka si rozhodně nenechte ujít. Ondřeje Pivce na Festiwallu uvidíte i s jeho kapelou Kennedy Administration


Nahlédněte do hudební kuchyně jedné z našich nejlepších koncertních kapel. Zdeněk Bína vám se svou kapelou MINUS 123 MINUT ukáže, jak vznikají skladby plné improvizace a mistrovského ovládnutí jednotlivých nástrojů.


Richard Scheufler patří mezi nejrespektovanější baskytaristy v ČR. Jeho hráčské zkušenosti sahají od Karla Gotta, přes Krucipüsk, až po Pražský výběr II.  Na workshopu věnovaném německým basám Sandberg vám ukáže nadpozemské basové techniky a tipy, jak jich dosáhnout.


Petr Furch - syn legendárního kytaráře Františka Furcha - je ředitel Furch Guitars a kytarový vizionář. Jak dosáhla značka Furch světového renomé a jaké technologie za těmito nástroji stojí, zjistíte během Petrova semináře.


Zdeněk Lev je v Kytary.cz specialistou kytarového servisu, kytarový technik a brilantní znalec všech možných strunných nástrojů. Nechte si během Festiwallu seřídit vaši kytaru a využijte možnost osobně konzultovat vše, co se vašeho nástroje týká.


Kontroverzně nazvaný workshop pod taktovkou respektovaného zvukaře Michale Samiece se bude věnovat kontroverzním problémům. Michal, který má bohaté zkušenosti coby zvukař spousty zásadních jmen (minus123minut, Jana Kirschner, Pražský výběr, Michal Ambrož & Hudba Praha...), probere ze zvukařského pohledu nejčastější chyby a neduhy kapel při nastavování pódiového zvuku. Workshop se bude týkat i témat jako jsou přípravy na koncert, zvuková zkouška a co dělat během a těsně po koncertu, aby byla vaše show top. Probereme také specifika zvukových zkoušek na velkých festivalech (RFP, Colours), se kterými má Michal letité zkušenosti.