titulka-panelovky.jpg

sobota/

neděle

panelové diskuze

pro hudebníky a manažery

Program panelových diskuzí na Festiwallu 2019
Garant: Svaz autorů a interpretů a Frontman.cz

Chystáme panelové diskuze na témata, která vás jakožto hudebníky budou zajímat:

Jak dostat hudbu do médií i.

PÁTEK 6. 9. 17:45 On Air Café

Přední dramaturgové a kulturní redaktoři diskutují o tom, jakým způsobem vybírají hudbu a jak vy sami tento proces můžete ovlivnit.

JIŘÍ HRABÁK

Člen Asociace provozovatelů soukromého vysílání (APSV), rozhlasový hlasatel, redaktor a manažer, od roku 1999 generální ředitel rádia Impuls a rádia RockZone 105,9.

ZDENĚK LICHNOVSKÝ

Od srpna 2018 programový ředitel Radia 1, kde předtím pět let působil jako hudební koordinátor. Kromě tvorby rozhlasových pořadů je aktivní muzikant.

HONZA VEDRAL

Šéfredaktor časopisů Headliner a ArtLover. Jako aktivní hudebník vystupuje s mezinárodní kapelou The Chancers, díky čemuž zná hudební branži ze všech úhlů.

Jak dostat hudbu do médií ii.

PÁTEK 6. 9. 19:00 On Air Café

Frontman live. Jak českým médiím vaši hudbu naservírovat až pod nos a docílit toho, aby se o vás psalo?

ŠTĚPÁNKA BATÍKOVÁ

Specialistka na osobnostní PR mladých hudebníků zastupovaných vydavatelstvími Universal Music a SinglTon. Spolupracuje s Davidem Stypkou, Adamem Mišíkem, Lenkou Filipovou...

MARTA ŘÍHOVÁ

Zakladatelka divize propagace a PR společnosti BrainZone.Společně mediálně zastupují úspěšné české a slovenské kapely  a interprety např. Lucie, Chinaski, David Koller, Anna K., Elán, IMT Smile a další…

LUKÁŠ KADEŘÁBEK

Od roku 2011 PR manager klubu ROXY. Od léta 2013 pracuje ve vydavatelství Supraphon, kde mediálně zastupuje mimo jiné umělce jako Barbora Poláková, Tata Bojs, Never Sol, Priessnitz, Škwor, Divokej Bill, Vladimír Mišík nebo Klára Vytisková.

Jak dostat hudbu do filmu nebo reklamy

 

SOBOTA 7. 9. 14:00 On Air Café

Dokážete svou hudbu prodat do filmu? Zkoušeli jste se někdy prosadit na poli reklamy? Od nás dostanete tipy, jak na to.

PETR WAJSAR

Český skladatel pohybující se na pomezí žánrů. Působí též jako pianista, zpěvák a textař. Člen skupiny Skety. Autor hudby k celovečerním filmům "Můj vysvlečenej deník", "Hastrman" a mnoha dokumentů.

ONDŘEJ ŠKOCH

Skladatel, producent, hudebník. Jeho hudba byla použita v řadě reklam  V roce 2019 vydal sólové album Řekni napořád. 17 let působil v kapele Chinaski. Je členem rady Svazu autorů a interpretů.

ALEXANDR SMUTNÝ

Je členem asociace dramaturgů v audiovizi, vede projekt Soundsgate, založil hudební školu Music Academy Prague. V kapele Jelen hraje na trumpetu a klavír.

MICHAL DEUS

Má více než 18 let zkušeností v reklamě. Podílel se na vývoji komunikačních a kreativních konceptů a strategií pro mnoho klientů v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.Přednáší na DAMU v Praze.

 Politika a hudba: kdo lobbuje za muzikanty?

SOBOTA 7. 9. 15:15 On Air Café

Jak politika ovlivňuje hudbu a co se snaží vybojovat lobbisté hájící zájmy hudebníků? Co musíte udělat proto, abyste za svou muziku dostávali peníze? Zorientujeme vás a poradíme vám, jak na to.

RUDOLF LEŠKA

Právník a teatrolog, odborník na autorské právo, předseda ALAI ČR, působí v advokátní kanceláři ŠTAIDL LEŠKA Advokáti. Kromě advokátské praxe zejména v oblasti autorského práva se věnuje světu hudby a divadla

VADIM PETROV

Vadim Petrov jr. je původní profesí hudebník. Před rokem 89 pracoval jako hudební režisér a dramaturg v televizi, poté ve státní správě a vrcholném managementu. V současnosti působí jako předseda Akreditační komise pro vyšší odborné vzdělávání MŠMT a člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání.

Nástrahy bookingu a jak je zdolávat

NEDĚLE 8. 9. 15:45 On Air Café

Chcete umět rychle a smysluplně zaplnit svůj koncertní kalendář? Nechejte si poradit od profesionálů.

TOMÁŠ STANĚK

Přezdívaný Jugi je kromě bubeníkem UDG také jedním z nejaktivnějším a nejzkušenějších booking agentů v ČR. Je spoluzakladatel úspěšné bookingové agentury RedHead Music, která se specializuje na zastupování mladých umělců.

TOMÁŠ PALETA

Manažer, bubeník a šéf agentury APPLAUSE booking, která zastupuje kapely Poletíme?, -123min., Lenku Dusilovou, The Complication a nově také Dunaj, Chantal Poullain nebo Už jsme doma,s nimiž odehrál na 540 koncertů.

ROSTISLAV STEINER

Kytarista, zpěvák, spoluzakladatel a jednatel společnosti Poopeek s.r.o, která vyvinula unikátní nástroj pro booking interpretů. Působí též 15 let v dobrovolné organizaci DWD.cz

JAKUB TRČKA

Podnikatel v IT,  jednatel společnosti Poopeek s.r.o, zakladatel a předseda správní rady občanského spolku DWD.cz a provozovatel jednoho z prvních internetových radií v ČR.