top of page

PANEL

Frontman Live:

Hudba, Národní plán obnovy a jak to spolu souvisí?

moderátor:
Jakub Nový

panelisté:
Adam Dvořák, Pavel Zingl

pátek 9. 9. 2022, 17:00 - 18:00

powered by:

lewitt.png
Pavel Zingl kopie.jpg

V rámci Národního plánu obnovy je na kulturu vyčleněno 8 miliard korun, které přichází z Evropské unie. Jak se tato částka promítne do hudebního sektoru? Bude více klubů, zkušeben a koncertních sálů? Nebo se z peněz podpoří rozvoj nové tvorby? A kdo rozhoduje, kam peníze z NPO půjdou? O tom si budeme povídat s vedoucími pracovníky Oddělení Kulturních a kreativních odvětví Ministerstva kultury ČR Adamem Dvořákem a Pavlem Zinglem.

Náplní nového oddělení kulturních a kreativních odvětví na Ministerstvu kultury, které vzniklo v březnu 2021, je systematická podpora rozvoje celého sektoru kulturních a kreativních odvětví (KKO) v ČR. Cílem tohoto oddělení je nastavit strukturovanou podporu pro další rozvoj KKO formou metodického vedení v rámci státní správy, koordinace strategického ukotvení KKO a předávání lokální praxe i zahraničních zkušeností.

 

Oddělení bude prosazovat sjednocení přístupu jednotlivých aktérů k tomuto odvětví a také k definici KKO, dále bude zajišťovat pravidelné mapování celého sektoru a podporovat tvorbu strategií KKO na regionální i lokální úrovni. Součástí systematické finanční podpory je plánována také podpora rozvoje lidských zdrojů v oblasti KKO, podpora mikropodniků nebo jednotlivců živících se kulturou a kreativitou.

 

Nyní oddělení KKO připravuje dotaci na kreativní vouchery, galerii kreativců nebo mapování KKO ve spolupráci s regiony a profesními asociacemi.

Kotva 1
bottom of page